Teknoloji

Tesla müşterilerine yeni şok: Cybertruck teslimatları durduruldu

Tesla, yıllardır merakla beklenen elektrikli aracı Cybertruck’ın teslimatlarına geçtiğimiz aylarda başladı. Ancak Carbuzz’un aktardığına göre şirket, Cybertruck teslimatlarını beklenmedik şekilde durdurdu ve aracı satın alan müşterilere “aracın hazırlanmasıyla ilgili beklenmedik bir gecikme” meydana geldiğini bildirdi.

Cybertruck Owners Club’daki bir alıcının iddiasına göre, Tesla gaz pedalıyla ilgili bir sorun nedeniyle geri çağırma kararı almış durumda. Başka bir müşterinin ise Tesla’dan “Aracınızın hazırlanmasıyla ilgili beklenmedik bir gecikme olduğu konusunda az önce bilgilendirildik. Pazar günkü teslimat randevunuzu iptal etmemiz gerekiyor ve sizi programa geri alabildiğimizde tekrar iletişime geçeceğiz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz ve Cybertruck teslimatınızı en kısa zamanda gerçekleştirmek için sabırsızlanıyoruz” mesajı aldığını belirtti.

@el.chepito1985 serious problem with my Cybertruck and potential all Cybertrucks #tesla #cyberbeast #cybertruck #stopsale #recall ♬ original sound – el.chepito

Araç sahiplerinden biri muhtemel sorunun ne olabileceğini gösteren bir TikTok videosu yayınladı. Videoda söylenene göre, gaz pedalındaki aşırı yağlama sorunu nedeniyle kapak gevşeyip öne doğru kayarak döşeme tahtasındaki bir boşluğa sıkışabiliyor. Bu da gaz pedalının tamamen devreye girmesine neden olarak tehlikeli bir durum yaratıyor. Ancak Tesla, gecikmenin veya geri çağırmanın nedenini henüz doğrulamadı.

Tesla teslimatların 20 Nisan’da yeniden başlayacağını, ancak bu durumun daha sonraki teslimatlarda da yavaşlamaya neden olacak bir dalgalanma etkisi yaratabileceğini açıkladı. Çok sayıda gecikmenin ardından geçtiğimiz yılın sonlarında üretime giren araç, müşterilerden başka şikayetler de alıyor. Bunlar arasında görüş eksikliği, offroad zorlukları, CCS adaptörüyle ilgili sorunlar, beklenenden daha düşük menzil, paslanmaz çelik gövde panellerinin renginin solması ve daha pek çok şey yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu