Ekonomi

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası yapı denetim firmalarıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Özdemir, yapı kontrol firması temsilcileriyle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), sanayi yatırımlarında inşaat faaliyetlerinin önünü açmak amacıyla yapı kontrol firmalarıyla istişare toplantısı düzenledi.

STSO Lideri Zeki Özdemir başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Doğan, Demirağ OSB Müdürü Mustafa Beştepe ve yapı kontrol firmalarının temsilcileri katıldı.

Başkan Zeki Özdemir, Demirağ OSB’nin önemine vurgu yaparak, “Demirağ ile ilgili bazı sorunlar gündeme geldi. Demirağ’a çok önem veriyoruz, bu konuda hepimize sorumluluk düşüyor. Bildiğiniz gibi bölge yüzde 80’lik bir üretim oranına ulaştı. İki yıl gibi kısa bir sürede doluluk oranıyla Türkiye’de tektir.” “Hem yurttaşlarımız, hem de yurt dışından büyük yatırımcılar sanayi tesisleri kurmak için buraya geldiler. Bu nedenle bunları nasıl hızlı bir şekilde üretime alırız, ihracata nasıl katkı sağlarız, öngörülen istihdamı nasıl sağlayabiliriz kaygısı içindeyiz. Yapı kontrol firmaları dahil hepimiz bu işin bir parçasıyız. “Başta Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz ve OSB Müdürümüz olmak üzere sizlerle bir araya gelerek sorunlarınızı dinlemek, nasıl çözüm üretebileceğimizi öğrenmek istedik. Sizlerin önerileriyle taleplerimizi bir araya getirerek” dedi.

Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nin parsel durumu ve tahsisleri hakkında bilgi veren OSB Müdürü Mustafa Beştepe, yönetmelik çerçevesinde yapı denetimi için geçerli süreleri anlattı. İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Mustafa Doğan ise Demirağ’ın değerine değinerek, toplantıda alınan notları bakanlığa ileteceğini söyledi. – SİVAS

ahmetlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu