Haber

Sakaryaspor yönetiminden açıklama

Sakaryaspor yönetimi, deprem bölgesine bağışlanmak üzere oynanan Kocaelispor-Sakaryaspor maçında yaşanan olaylarla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Dün oynanan Kocaelispor – Sakaryaspor maçında gelirlerin sarsıntı bölgesine bağışlanacak olmasıyla iki grup taraftarları arasında gerginlik yaşandı. Sakaryaspor tribününden sahaya giren bir taraftar, Kocaelispor taraftarına gerçekleri haykırmaya başladı. Kocaeli seyircisine Sakaryaspor eşarbını gösteren taraftar daha sonra güvenlik güçleri tarafından yakalanırken, iki takım arasında gerginlik yaşandı. Olayların dostluk maçı öncesi yaşanması nedeniyle güvenlik güçleri de zor anlar yaşadı. Çok sayıda taraftar gözaltına alındı. Sakaryaspor yönetimi sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

“İnsanlıktan nasibini almamış 3-5 kişi”

Sakaryaspor yönetiminin sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Dün akşam oynadığımız yardım ve dostluk maçında insanlıktan nasibini almamış 3-5 kişinin çirkinliğinin, 25 bin kişinin çıktığı sevince gölge düşürmesine izin vermeyeceğiz. Engin Koyun’un dün gece bizleri en güzel şekilde ağırlamasına izin vermeyeceğiz” diyen Engin Koyun, “Deprem mağdurlarına destek için tribünlerde yer alan Kocaelispor camiasına ve taraftarlarına ve tribünlerde yer alan Sakaryaspor taraftarlarımıza teşekkür ederiz. . İnşallah sarsıntı bölgesindeki kardeşlerimizin dertlerine bir nebze de olsa ilaç olacağız. Ülke olarak yaşadığımız bu sıkıntılı günlerde dağınıklığın temizliğin önüne geçmesine asla izin vermeyeceğiz.” – SAKARYA

bozyazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu