Teknoloji

Ledger, Kurtarma için bir Beyaz Kitap yayınladı

Kritik dijital varlık güvenliği ve kullanımında dünya lideri Ledger, 2023’ün 4. çeyreğinde kullanıma sunulacağını duyurduğu Recover için bir teknik inceleme yayınladı. Ledger’in hâlihazırda uygulamış olduğu 150’den fazla uygulama ve açık kaynak yaklaşımını temel alan Recover herkesin kriptografik protokolleri denetlemesine izin vermede değerli bir adım olarak fiyatlandırılır.

Dünyadaki tüm kripto varlıkların %20’sini garanti altına alan Ledger, 2023’ün 4. çeyreğinde kullanıma sunulacağını duyurduğu Recover’ın ileriye dönük şeffaflığını artırmayı hedefliyor.Beyaz kağıt yayınlanan. Araştırmacıları ve kripto meraklılarını Recover’ın güvenli mekanizmalarını tam olarak anlamaya teşvik eden bu belge; Yedekleme, geri yükleme ve yedekleri güvenli bir şekilde silmeye yönelik güvenlik özelliklerinin kapsamlı incelemelerini içerir. Kripto sigorta şirketi Coincover tarafından başlatılan Recover, yalnızca Ledger’in yazılım ve donanımı değil, tüm ekosistem güncellemeleri üzerinde oldukça sıkı çalışan Donjon güvenlik grubu tarafından denetleniyor.

İyileşmek; Ledger Live, herhangi bir aracı sistemin üçüncü taraflar veya saldırganlar gibi bilgileri ele geçirmesini önleyen Shamir Kapalı Paylaşım adlı gizlilik algoritmasının bir varyasyonunu kullanır. Kapalı Kurtarma Sözü, bölmeden önce bir Ledger sabit anahtarı kullanılarak şifrelenir, ardından modüller, ECDH tabanlı bir güven kanalı kullanılarak yedekleme sağlayıcılarına teslim edilir. Bu, hiçbir aracının Örtülü Kurtarma Sözü modülünün şifresini çözemeyeceği anlamına gelir.

 

Defterin Merkezinde Tavizsiz Güvenlik

Ledger Recover hizmetinin Coincover tarafından kullanıma sunulacağını belirten Ledger CTO’su Charles Guillemet, “Uçtan uca şifreleme, inkar edilemezlik özellikleri, gizliliği koruyan araçlar ve minimalist tasarım gibi kritik güvenlik özelliklerini bünyesinde barındıran Recover, bir Ledger cihazı Gizli Kurtarma İfadesini güvenli bir şekilde yedeklemek ve geri yüklemek için güçlü bir araç. Tamamen kişiye özel hale getiriyor.” söz konusu. Doğrulama için yol haritasını ve açık kaynak kullanımını hızlandırma konusunda yeni bir adıma ulaşmaktan gurur duyduğunu dile getiren Guillemet, “Ödün vermeyen güvenlik ve öz denetim, Ledger’da inşa ettiğimiz şeyin merkezinde her zaman olacak” dedi. açıklama yaptı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu