Ekonomi

Kadın Dostu Markalar Belli Oldu

İSTANBUL (İGFA) – Kahramanmaraş merkezli ve Türkiye’nin 11 ilinde büyük yıkıma neden olan depremler nedeniyle ödül töreni 24 Mayıs’a ertelenirken; Eşitlik, çeşitlilik, kapsayıcılık, sürdürülebilirlik, kadın gücünün desteklenmesi, iş ve eğitimde fırsat eşitliği, toplumsal farkındalık yaratma konularında projeler üreten ve uygulayan birbirinden değerli 33 marka ve kurum ödüllendirildi.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kadın Dostu Markalar Platformu Farkındalık ödüllerinin sahipleri belli oldu. Cinsiyet Eşitliği, Kadın İstihdamı ve İşte Fırsat Eşitliği, Kadın Girişiminin ve Kadın Gücünün Desteklenmesi, Eğitimde Fırsat Eşitliği, Teknoloji, Spor, Sanat, Bilim gibi Alanlarda Kadın ve Kız Çocuklarının Desteklenmesi ve Bu Yönde Farkındalık Oluşturma, Şiddete Karşı Çaba ve Uyum Kadına Karşı Eşit, Toplumsal Farkındalık Oluşturma, Haklar İçin Toplumsal Fayda Sağlayan Eğitim ve Programlar ve Eşit Odaklı Temas kategorilerinde ödüllendirilen ve her yıl büyük bir organizasyonla düzenlenen ödül töreni, 24 Mayıs’a ertelendi. Kahramanmaraş’ta bu yıl Türkiye’nin Güneydoğusunda büyük yıkıma neden olan depremler. İş Sanat’ta gerçekleştirilecek olan ve ana teması “Dönüşüm” olan “Farkındalık Ödülleri” programında; İş dünyasında, teknolojide, sanatta, sporda, toplumda ve hayatın her alanında kadının hak ettiği eşit temsil ve özgürlüğe kavuşması için var gücüyle çalışan, kadın ve eşitliği odağına alan markalar buluşacak.

Deprem bölgesindeki yaraları sarmak için “Bir Nefes İyilik” ve “Bir İlmik İyilik” projelerini başlattı.

Ödül alan markaları tebrik eden ve ülkemizi sarsan şoklar nedeniyle programı ertelediklerini söyleyen Kadın Dostu Markalar Platformu Genel Müdürü Nazlı Demirel, Türkiye’de kadın-erkek eşitliği için daha fazla bilinçlendirme adımlarına ihtiyaç olduğunu kaydetti. hem sosyal hayat hem de iş hayatı ve keyifli bir gelecek. Demirel, bu yıl birbirinden değerli markaların her birinin çok özel projeleriyle ödüllere layık görüldüğünü belirterek, ödül töreninin ana temasının “Dönüşüm” olduğunun altını çizdi. Ülkemizi derinden sarsan ve hepimizi derinden sarsan depremlerin ardından çok anlamlı iki projeye başladıklarını da ifade ederek, şunları kaydetti:

“Şüphesiz depremin izlerini silmek çok zordur. Yaraların iyileşmesi uzun zaman alacaktır. Bu nedenle bu süreçte bölge ile sürekli temas halinde olmalı, olabildiğince kapsayıcı projelerle bölge insanının moral ve motivasyon kaynağını bulmasını sağlamalı ve hayata yeniden tutunmasına katkıda bulunmalıyız. Depremin yaşandığı ilk günden bu yana bölgedeki kadın ve çocukları odağına alan Kadın Dostu Markalar Platformu olarak bu süreçte iki değerli projeye imza attık. İlk olarak mart ayında çalışmalarına başlanan “İYİYE BİR BURUN” projesinin ilk etabı hayata geçiyor. Kadınların ördüğü oyuncakları depremzedelere ulaştıracağız, depremzedeleri de iş gücüne dahil edeceğiz; Kadın girişimci ve üreticilerin anlamlı katkılarıyla dayandıkları, kurumsal markalarımızın yoğun ilgi gösterdiği “Bir İlim İyiliğe” projesi ile hem bölgedeki çocuklara hem de kadınlara umut ve mutluluk getirmeyi amaçlıyoruz. Öte yandan deprem bölgesindeki kadın ve çocukların moral, motivasyon ve rehabilitasyon süreçlerinde yanlarında olmayı planladığımız “İYİLERE BİR NEFES” MOBİL TIR projesi ile kadınların kendi ekonomisinin oluşmasına katkı sağlayacak. gezici kütüphaneler, tiyatrolar, sanat atölyeleri gibi etkinliklerin bölgedeki kadın ve çocuklara ulaştırılmasının yanı sıra. Gezici atölyeler de kuracağız.”

Kadın Dostu Markalar 2023 Farkındalık Ödülleri’nin sahipleri şöyle: “Aktif Bank – Ekonominin Aktif Kadınları, Bantboru – Off Road Time, Beymen – Hayallerim Kadar Güçlüyüm, Boyner Büyük Mağazacılık – Tamam Sizinle, Boyner Holding – Birlikte Biriz, CarrefourSa – Kadınların Gücü CarrefourSA”nın Gücü, Carte d’Or – Kadınların Emeklerinden Keyif Alan Koniler, Deniz Kızı Ulusal Kadınlar Yelken Kupası – Deniz Kızı Ulusal Kadınlar Yelken Kupası, FDN Kümesi – Eşitsizliği Durdurun!, Globelink Unimar – Eşsiz Adımlar, Gaye Filo – Genç Kadınlar İçin Mentorluk, Amaç Filo – Yine Teknoloji Mesleki Dönüşüm Programı, Hepsiburada – Girişimci Kadınlar için Teknoloji Gücü, Hepsiburada – Dijital Çağda Güçlü Kadınlar, ISS Türkiye – Cinsiyetsiz İşler, İGA İstanbul Havalimanı – Elden Bir Çocuğun Kalbine Kadınların Sayısı, İstanbul Gedik Üniversitesi – Kadınlara Yönelik Dijital Girişimcilik Eğitimleri, iyzico- Kadın Girişimci Destek Programı, Jumbo – Karşısında Olabilir 2021, Kampotu İlaç – Fark Yaratan Kadınlar rence, KoçFinans – Orange Wings, Kütahya Ticaret ve Sana İyi Oda – Sanayide Hanımeli, Mars Lojistik – Mars Şoför Akademisi, Memorial Sağlık – Hanımlar Omuz Omuza, Molped- Kız Sözü Akademisi, Osmangazi Elektrik Dağıtım-OEDAŞ – Gücümüz Eşittir , ÖZT Lojistik – Yollarda Fırsat Eşitliği, Reeder- Girls Codes, TEMSA – Adasokağı Spor Kulübü, Tezmaksan Akademi – Tornadan Şekillenen Hayatlar, Toyota – Kadın Elleri Geleceğe, TÜPRAG Madencilik – Üreten Kadınlara Güçlü Gelecekler, TÜPRAŞ – İnovasyonda Genç Beyinler ve Kadın Girişimcilik Programı, Yamaha Motor – R25 Bayanlar Kupası, Yavuzçehre Dokuma – Emekle Güzelleşiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu