Haber

HDP’li Yakup Orak’a polis şiddeti

Evrim Denizi

YARASA ADAM –Batman’da yeğeninin taziyeden dönerken 3 zırhlı araç tarafından durdurulması sonucu darp edilen HDP İl Başkanı Yakup Orak, polise suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Daha önce kolluk kuvvetleriyle sözlü tartışma yaşadıklarını ifade eden Orak, “Garzan Caddesi’nden evime dönerken saat 22.30 sıralarında kolluk kuvvetleri 3 zırhlı araçla önümü kesti. araç fotoğrafımı çekti.Ardından yan sokağa giden araçlar bir sonraki kavşakta yine önümü kesip sözlerle hakaret ettiler.’Senin bu saatte burada ne işin var’ dedi.

‘KÖR OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORDUM’

Araçtan inen kolluk kuvvetleriyle sözlü tartışmaya girdiklerini ifade eden Orak, “‘Eve ne zaman gideceğimi soracağım, neden fotoğrafımı çektin’ dediğimde bir kolluk görevlisi geldi. yakamdan tutup göğsüme vurdular, şişe bitene kadar vücuduma biber gazı sıktılar, yere yığıldım bağırmaya başladım, kör oldum sandım, sonra araca binip kaçtılar. Ambulans gelene kadar kolluk kuvvetleri tekrar geldi ama araçtan bir türlü inmediler. Çevremdekiler ambulansı aradılar ve hastaneye götürüldüm.” saldırı sürecini bildirdi.

“HASTANE POLİSİ ‘ŞİKAYET ETMEYİN’ DEDİ”

Hastanedeki işlemlerin ardından darp raporu alan Yakup Orak, hastane polisinin kendisiyle de ‘küçük bir tatsızlık oldu ama şikayet etmeyin’ şeklinde görüştüğünü belirtti. Avukatıyla hata yapacağını ifade eden Orak, “Cezasız kalmayacaklar, artık bu tıbbi hukuksuzlukları rahatlıkla yapıyorlar ama bırakmayacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu