Haber

Gül Karen Aça kimdir? Adını tüm dünyaya duyuran Gül Karen Aça kaç yaşında, neden gündem oldu?

Gül Karen Aça gündemin öne çıkan isimlerinden biri oldu. Aralarında Harvard ve Stanford’un da bulunduğu dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında yer alan dokuz okuldan tam burslu olarak kabul edilen Gül Karen Aça hakkında detaylı araştırma başlatıldı. Sosyal medyada dâhi gencin adını görenler arama motorlarına yöneldi. Peki Gül Karen Aça kimdir? Gül Karen Aça nerelidir, kaç yaşındadır? Gül Karen Aça neden gündem oldu, ne yaptı?

Tüm detaylar içeriğimizde…

Gündemin en dikkat çeken isimlerinden biri de Gül Karen Aça oldu. Genç isim kısa sürede yakaladığı başarı ile gündeme damgasını vurdu.

Gül Karen Aça’nın adını sosyal medyada ve gündemde görenler konuyu araştırmaya başladı. Aça’nın hayatı merak konusu oldu.

Gül Karen Aça Kimdir, Kaç Yaşındadır?

Diyarbakır’da doğup büyüyen Gül Karen Aça, müzik öğretmeni bir anne ile matematik öğretmeni bir babanın kızıdır. Genç yetenek henüz 18 yaşında. Genç adam, iki yıl önce Google ve Oxford’un ortak girişimi olan ‘Rise for the World’ tarafından dünyanın en parlak 100 öğrencisinden biri seçildi. Başarılarıyla adından söz ettiren Aça, ömür boyu eğitim bursu kazandı. Zekası ile kısa sürede dünyanın en prestijli üniversitelerinin dikkatini çekti.

Gül Karen Aça neden gündemde?

Bahçeşehir Koleji Diyarbakır Hevsel Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi’nde eğitim gören Gül Karen Aça, plastiğe alternatif ürün geliştirdi. Aça, Harvard ve Stanford dahil olmak üzere John Hopkins, Duke, Northwestern, Berkeley, Toronto, Georgia Institute of Techonolgy, California Santa Cruz okullarından tam burslu olarak kabul edildi.

Su ve elektrik kullanımını yüzde 90 oranında azaltan bir filtre geliştiren Aça, artık Harvard ve Stanford’un ortasında bir karar veremediğini söyledi.

cayeliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu