Haber

Depremde enkaz altında kalan cep telefonu tamircisi işine döndü

Kahramanmaraş’ın Malatya ilçesinde depremde çöken iş merkezinin enkazında 17 gün boyunca ekipmanına ulaşmaya çalışan cep telefonu tamircisi Kasım Felek, 9 ay sonra işine döndü. Aylar sonra bile iş yapabilmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Kasım Felek, deprem nedeniyle zor günler geçirdiklerini söyledi.

Malatya’nın Dabakhane İlçesi’nde bulunan Evliyaoğlu iş merkezi, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 büyüklüğündeki ilk depremin 9’uncu saniyesinde çöktü. Çöken iş merkezinin enkazı altında kalan bekçi 65 yaşındaki Ramazan Tut hayatını kaybederken, Tut’un cesedi 9 gün sonra bulundu.

Günlerce bölgedeki arama kurtarma çalışmalarını takip eden iş merkezi esnafından Kasım Felek, Ramazan Tut’un kurtarılması için AFAD ekipleriyle birlikte yoğun çalışma yürütüldüğünü, bazı ekipmanlara 14:00’te ulaşabildiklerini söyledi. Depremin 17. günü.

“Ekipmanlarımıza ulaşmak için 17 gün boyunca enkaz altında bekledik.”

Deprem nedeniyle zor günler geçirdiklerini belirten esnaf Felek, 9 saat sonra konteynerde bile iş yapabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “23 yıldır şehir merkezinde esnaf olarak çalışıyorum. İş yerimizin bulunduğu han 7,7 büyüklüğündeki ilk depremde yıkıldı. Yaklaşık 1 yıldır aradan geçen depremin izleri hala mevcut. Depremlerde maalesef.” Çok sayıda canımızı kaybettik. İlk depremin hemen ardından iş yerimizin durumunu öğrenmek için bölgeye geldiğimizde iş merkezinin yıkıldığını, handa bekçi olarak çalışan 65 yaşındaki Ramazan Tut’un ise enkaz altında kaldığını öğrendik. . AFAD ekipleriyle birlikte Ramazan Tut’u kurtarmaya çalıştık. “Çok yoğun bir çalışma yapıldı ve 9 gün sonra Tut’un cansız bedeni bulundu. Bekçi kardeşimizin defin işleminin ardından enkaz başında beklemeye devam ettik. Toplamda 17 gün enkaz başında bekledik ve ekipmanlarımıza ulaşmaya çalıştık. Ekipmanlara ulaştığımızda kullanılamaz durumda olduklarını gördük” dedi.

Esnaf Kasım Felek, iki aydır kendi imkanlarıyla oluşturdukları konteyner işletmesinde ekmek yetiştirme çabalarını sürdürdüklerini kaydederek, Emlak Konut’un kent merkezini canlandırmak için yoğun çaba harcadığını vurgulayarak, gelecekten umutlu olduklarını söyledi. . -MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu