Haber

CHP Milletvekili, Akçakoca Kaymakamının Hıdırellez Şenliği’ndeki davranışını eleştirdi

TUNCAY TÜRKGÜLÜ

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Akçakoca Beyören köyündeki Hıdrelez şenliklerine katıldı. CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can’ın CHP heyetini selamlamak yerine şenlik alanından ayrıldığını iddia ederek, “Yaptığı bu davranışı doğru bulmuyorum” dedi. Gaytancıoğlu, “Görmedim ama bilip duyup gittiyse hata yaptı” dedi.

Akçakoca’nın Beyören köyünde yıllardır düzenlenen Hıdırellez şenliklerine CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve CHP Akçakoca İlçe teşkilatı davet üzerine katıldı. CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can’ın CHP heyetini geldiklerinde selamlamak yerine şenlik meydanından hızla ayrıldığını iddia etti.

“HOŞ GELDİNİZ DEMEK BİLE GÖRÜYORUM”

CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, “Akçakoca idari mülki müdürünün bu davranışını yanlış bulmuyorum, bunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

“DUYUP GİDİYORSA YANLIŞ YAPMIŞTIR”

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Biz bu bayrama politika yapmaya gelmedik. Hıdırellez bizim çok önemli bir geleneğimizdir. Türkiye’nin her yerinde kutlanır hep beraber olmamız lazım. Ben görmedim ama bilse duysa da gitse” , hata yaptı çünkü devlet bizim devletimizdir, kamu yöneticileri hepimizin kamu yöneticileridir.” Çünkü biz devleti kuran bir partiyiz, siyasi görüşü ne olursa olsun kamu yöneticilerinin siz geldiniz işimiz var dediniz diyerek geri çekilmesini isterim. Duymamak mümkün değil, hata yaptı.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu