Ekonomi

CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan yeni video: Para Türkiye’ye akacak

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından ABD ve İngiltere ziyaretlerinde yaptığı görüşmelerin detaylarının ve CHP’nin yeni vizyonunun anlatıldığı bir görsel paylaştı. Kılıçdaroğlu, “5 trilyon 461 milyar doları yöneten ve 500 milyar dolarlık fonu olan yatırım bankalarıyla görüştüm. İlk 3 yılda en az 100 milyar dolar doğrudan yatırım, emeklilik fonlarından 75 milyar dolar ve Sürdürülebilirlik fonlarından 150 milyar dolar. Para ülkemize akacak.” dedi.

Videonun detayları şu şekilde:

“6 gün, 2 farklı kıta, 50’ye yakın toplantı ve toplantı. Akademisyenler, ödüllü bilim insanları, Türk araştırmacılar, yatırımcılar, sivil toplum kuruluşları. 5 trilyonluk yatırım bankaları. 500 milyar doları aşan fonlar. Yeni bir vizyon” , yeni Ekonomik model Teknolojik yatırımda dünya liderliğini oynayacak bir Türkiye Önce rahata sonra refaha kavuşacak bir Türkiye Krizleri ‘ebediyen’ tarihe gömecek bir Türkiye.

“YÜZLERCE KİŞİYLE BİRE BİR GÖRÜŞME”

Onlarca ziyaret, yüzlerce insanla birebir görüşme. MIT, Harvard, Johns Hopkins, Alan Turing Enstitüsü. Tarihin en çok referans verilen profesörlerinden, kanser teşhisinde öncü biyokimyacı Robert Langer, Prof. Mehmet Toner, eski İngiltere Başbakanı David Cameron’ın dijital dönüşüm danışmanı, gençlerin modeli olarak bilinen, alanında ödüllü Daniel Korski Tıp Fakültesi Doç. Canan Dağdeviren.

“KİŞİ BAŞI 22 BİN DOLARA ÇIKACAK BİR TÜRKİYE”

Yepyeni bir kalkınma hamlesiyle 2030’da kişi başı geliri 22 bin dolara çıkacak bir Türkiye. Borçsuz, krizsiz, mutlu bir Türkiye. Bu bir vizyon yolculuğudur. Türkiye için büyük hedefler koymaktan korkmayan insanların yolculuğu. Bu, ulu önder Atatürk’ün hayalindeki ülkenin yeni adımıdır. Bu bir geleceğe dönüş projesi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu