Haber

Bodrum yangınları kontrol altına alındı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 2 farklı noktada çıkan yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. Mayıs ayında yapılan tanıtımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Nefes” adını verdiği ve tek seferde 2,5 ton su atma kabiliyetine sahip helikopter, çıkan yangına havadan da müdahale etti.

Edinilen bilgiye göre, Yalıkavak Tilkicik mevkiindeki çimenlik ve makilik alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılan yangına mahalle sakinleri ve Bodrum İtfaiyesi Kümelenme ekipleri müdahale etti.

Rüzgar, yerleşim yerlerine yakın bir noktada çıkan yangına müdahale etmeyi zorlaştırdı. Yangında yerdeki terk edilmiş bir bina da yandı. Mayıs ayında yapılan tanıtımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Nefes” adını verdiği ve tek seferde 2,5 ton su atma kabiliyetine sahip helikopter, çıkan yangına havadan da müdahale etti. Grupların müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.

Gürece-Akyarlar üzerinde bulunan çimenlik ve makilik alanda da yangın çıktı. Rüzgarla birlikte büyüme eğiliminde olan alevler, itfaiye gruplarının müdahalesi sonucu kontrol altına alındı. Her iki yangın bölgesinde de soğutma çalışmaları devam ediyor. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu