Haber

Başkan Büyükakın: Derdimiz Türkiye’nin ve şehrimizin daha fazla kalkınmasıdır

Başkan Büyükakın “Derdimiz her alanda Türkiye’nin ve şehrimizin daha fazla kalkınmasıdır” kelamlarıyla kalkınmaya verdiği değeri söz etti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Kocaeli Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Lideri Feti Kapan ve beraberindeki heyetin yanı sıra Kartepe Turizm Derneği Lideri Kamil Öçbe ve yeni idaresi makamında ağırladı. Türkiye Azeri Dernekleri Federasyon Lideri Bilal Dündar ve Azerbaycan Milletvekili Aydın Hüseyinov ile beraberindeki resmi heyeti makamında konuk eden Lider Büyükakın, konuklarıyla yakından ilgilendi. Lokal, ulusal ve milletlerarası hususların görüşüldüğü buluşmalarda, “Derdimiz Türkiye’nin ve şehrimizin kalkınmasıdır” diyen Lider Büyükakın, “Sivil Toplum Kuruluşlarımızla olan işbirliğimizle bu amaca uygun çalışmaları yapmaktır. Gerek gençlik gerek kadın gerekse farklı alanlarda sosyal sorumluluk projelerimizle yol almak ülkemiz ve şehrimiz adına çok önemli gönüllülük çalışmalarıdır” dedi.

“GEREK KENTİMİZ GEREKSE BÖLGE İÇİN KAZANIM OLACAKTIR”

Dünyadaki gelişmeleri yakından takip edilmesinin gereğini de tabir eden Lider Büyükakın, Turizm Derneği Lideri Kamil Öçbe ve yeni idaresine ziyaretleri nedeniyle de, “Kocaeli’nin turizm alanında ki potansiyelini çok iyi biliyoruz. Bu nedenle alt ve üst yapı çalışmaları, turizm gelirlerinden pay alacak projelerin geliştirilmesi noktasında Büyükşehir Belediyesi olarak çalışıyoruz. Kartepe Teleferik projemiz bu anlamda önemli bir mihenk taşlarındandır. Gerek kentimiz gerekse bölge için kazanım olacaktır. Her alanda” tabirlerini sarf etti.

“11 MİLYON TONDAN DAHA FAZLA TAHIL”

Türkiye Azeri Dernekleri Federasyon Lideri Bilal Dündar ve Azerbaycan Milletvekili Aydın Hüseyinov ile beraberindeki heyetin ziyareti nedeniyle besin krizinin önüne geçilmesi hedefiyle Rusya-Ukrayna ve BM ile Karadeniz’de tahıl koridoru teşebbüsü hayata geçirilmesinin memleketler arası alan başta olmak üzere dünyanın hayati bir sorunun çözülmesine katkının altını çizen Lider Büyükakın, “Nasıl Azerbaycan’ın öz topraklarının geri kazanılması gibi bugüne kadar 11 milyon tondan daha fazla tahılın dünya pazarına uluşmasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gayreti ve çabaları oldu. Azerbaycan’ın kahraman milletinin de ortaya koyduğu büyük fedakarlıklar sayesinde bugün Azeri kardeşlerimiz toprakları geri alındı” sözlerini sarf etti. Birliktelikler yapılan görüş alışverişinin akabinde sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu