Ekonomi

Apple 2024’te 600.000’den Fazla Vision Pro Kulaklığı Teslim Edecek – Wedbush Analizi

Elma (NASDAQ: AAPL ) bu Cuma Vision Pro kulaklıklarını piyasaya sürecek. Wedbush’taki analistler, şirketin 2024 yılında 600.000’den fazla kulaklık dağıtacağını tahmin ediyor; bu, daha önceki 460.000 adet varsayımına göre bir artış. Yeni cihaz için yüksek hacimli ön siparişler ve genişleyen uygulama seçenekleri, bu güncellenmiş varsayımı desteklemektedir.

Wedbush’taki analistler, tüketici ilgisinin arttığına dair bu erken belirtilerin Vision Pro için erken bir aşama olduğunu düşünüyor. Hisse senedini satın alma olarak tavsiye etmeye devam ediyorlar ve hedef fiyatı 250 $ olarak belirliyorlar.

“Bunun Apple’ın yapay zekaya yönelik genişlemesinin ilk aşaması olduğuna ve sonunda özel bir yapay zeka uygulama mağazasının açılmasına yol açacağına inanıyoruz. Apple’ın bu konuyu ilk olarak bu yaz Dünya Çapındaki Geliştiriciler Konferansı’nda ele alacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Apple’ın Vision Pro platformu şu anda yaklaşık 230 özel uygulamayı desteklemektedir. Analistler bu rakamın yıl ortasına kadar yaklaşık 500 başvuruya ulaşacağını tahmin ediyor.

“Bir sonraki Vision Pro 2, 2.000 doların altında önemli ölçüde daha düşük fiyat noktalarında satışa sunulacak ve 2 ila 3 farklı model içerebilecek. Apple, ürünü değerli müşteri tabanı için daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor” dedi.

“Ayrıca Vision Pro’nun gelecekteki modellerinin klasik güneş gözlüklerine benzer tasarımları benimseyeceğini öngörüyoruz. Bu, Apple müşterileri için ürünün çekiciliğini ve işlevselliğini artıracak. 2025 mali yılı için öncelikli satış hedefimiz 1 milyon Vision Pro adedi üzerinde.” katma.

Şu anda Apple hisseleri Salı günkü piyasa öncesi işlem seansında hafif düşüşle 190,50 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen şartlar ve koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu