Teknoloji

USB-C bağlantısı Android kullanıcılarının iPhone 15’e geçmesine neden olabilir

iPhone 15 serisi, Lightning yerine USB-C şarj bağlantı noktalarına sahip ilk iPhone serisi olacak. Apple, tüm akıllı telefon üreticilerini eşler arası şarj kullanmaya zorlayan Avrupa Birliği mevzuatının rolünü tam olarak kabul etmeden, USB-C’ye geçişin iPhone kullanıcılarına getireceği faydalar hakkında kesinlikle büyük konuşmalar yapacaktır. Yani Apple yapmak zorunda olduğu bu geçişi süslü sözlerle sunacak.

Her ne kadar iPhone 15’e geçmenin tek sebebinin USB-C olmadığı kesin olsa da, şaşırtıcı derecede yeni bir anket şunu gösteriyor: USB-C geçişinin en önemli sebepler arasında olduğunu gösteriyor.Ayrıca Apple’ın USB-C’yi benimsemesi nedeniyle mevcut Android kullanıcıları da iPhone’a geçme eğiliminde olabilir.

SatHücre, 1.000’den fazla iPhone kullanıcısına ve 1.000’den fazla Android kullanıcısına aynı soruları soran bir anket gerçekleştirdi. Şirket, iPhone sahiplerinin yaklaşık %63’ünün USB-C bağlantısı nedeniyle iPhone 15’e geçebileceklerini söylediğini bildiriyor. Yükseltme yapacak olanların neredeyse %37’si, iPhone’lar, Mac’ler ve iPad’ler için tek bir şarj kablosu kullanabildikleri için bunu yapacaklarını söylüyor. Yüzde 30’u iPhone’ların Apple dışındaki şarj cihazlarıyla uyumlu olmasını istediklerini söylüyor.

USB-C şarj cihazının kendilerini iPhone 15 almaya yönlendirmeyeceğini söyleyen kullanıcıların %38’inden fazlası mevcut iPhone’dan memnun olduklarını söyledi. Diğer %31’lik kesim ise yeni iletişim noktasının yükseltme kararlarını etkilemeyeceğini söylüyor.

Android tarafına bakıyorum Görünüşe göre Android cihaz sahiplerinin %44’ünden fazlası iPhone 15’i USB-C şarjı nedeniyle satın alacaklarını söylüyor. Yaklaşık %36’sı, yeni telefonların Apple dışındaki cihazlar tarafından kullanılan şarj cihazlarıyla uyumlu olmasının önemli olduğunu söylüyor.

USB-C nedeniyle iPhone 15’e geçmek istemeyen Android sahiplerinin yaklaşık %74’ü mevcut Android telefondan memnun olduklarını söylüyor.

Genel olarak, Android’de yanıt verenlerin yalnızca %34’ü, telefonlarını yükselttiklerinde iPhone 15 satın alacaklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu