Haber

Ümit Özdağ İkinci Tur Kararını Resmi Olarak Açıkladı

Sığınmacı ve mültecilerin karşıt telaffuzuyla öne çıkan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na ikinci tıpta destek vereceğini resmen açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda Sinan Ogan’ı destekleyen Ata İttifakı bileşenleri, Adalet Partisi ve Zafer Partisi, Sinan Ogan’ın ‘Recep Tayyip Erdoğan’ kararını açıklaması öncesi ittifakın hızla dağıldığını bildirdi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün saat 11.00’de Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile kameraların karşısına çıkarak ikinci tura desteğini resmen açıkladı.

Özdağ, “Türkiye’nin en kıymetli sorunu 13 milyon sığınmacının vatanlarına dönüşü. AK Parti bizi ziyaret etti, takviye istediler. Mültecilerin vatanlarına dönüşlerini anlattıkları arasında yer almıyordu. Kemal Bey, kendisinin söylediğini söyledi. Mültecileri uluslararası hukuka uygun olarak bir yıl içinde anavatanlarına geri göndereceğiz. Biz de Zafer Partisi olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu ikinci tür için destekleme kararı aldık” dedi.

haber-vezirkopru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu