Haber

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ve Çin’in en üst düzey diplomatı Wang, Moskova’da bir araya geldi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Çin’in en kıdemli diplomatı Çin Komünist Partisi (ÇKP) Dış İlişkiler Merkez Komitesi Başkanı Vang Yi ile bir araya geldi.

Başkent Moskova’da düzenlenen toplantının başında konuşan Lavrov, Rusya ile Çin arasındaki bağların istikrarlı ve dinamik bir şekilde geliştiğini ifade etti.

Lavrov, dünya sahnesindeki “yüksek türbülansa” rağmen bu bağlantıların geliştiğine işaret ederek, “Uluslararası hukuka ve merkezi yönetime saygı temelinde dayanışma içinde hareket etmeye ve birbirimizin çıkarlarını savunmaya hazır olduğumuzu gösteriyoruz.” Birleşmiş Milletlerin rolü.” sözlerini kullandı.

Lavrov, Vang’ı ÇKP Dış İlişkiler Merkez Komitesi Direktörü olarak atanmasından dolayı tebrik etti. söz konusu.

Vang ise karşılıklı ilgi duyulan konularda görüş alışverişinde bulunmaya hazır olduğunu belirterek, “Yeni anlaşmalara varmayı sabırsızlıkla bekliyorum.” dedi.

Kararlılıkla bağımsız bir dış politika izleyeceklerini kaydeden Vang, dışa açıklık stratejilerini daha çok karşılıklı fayda ve kazanma ruhu içinde uygulayacaklarını ifade etti.

Vang, “Çin’in modernizasyonu yoluyla, yalnızca Rusya ile değil, dünyanın tüm ülkeleriyle işbirliğinin geliştirilmesi için yeni ufuklar açacağız, tüm ortaklarla etkileşimin özünü zenginleştireceğiz” dedi. bakış açısını getirdi.

sivrihisar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu