Ekonomi

Morgan Stanley nCino hisselerini Equalweight’e yükseltti, hedef 27 dolar

Cuma günü, nCino Inc. (NASDAQ:NCNO) Morgan Stanley’den bir yükseltme aldı ve Underweight’ten Equalweight derecelendirmesine geçti. Finans kuruluşu ayrıca bulut bankacılığı sağlayıcısı için fiyat hedefini bir önceki 24,00 $’dan 27,00 $’a yükseltti. Ayarlama, daha önce çok iyimser görünen büyüme tahminlerinin yeniden değerlendirilmesinin ardından geldi.

Morgan Stanley analisti, bir önceki Underweight derecelendirmesinin, nCino’nun son rezervasyon performansı göz önüne alındığında artık ulaşılabilir görünmeyen 2025 mali yılı büyüme tahminlerine dayandığını vurguladı. FY25 abonelik geliri büyümesi için konsensüs yıllık %14,9 iken, firma bu rakamın aşırı iddialı olduğuna inanıyor ve aynı dönem için toplam gelir büyümesinde daha muhafazakar %13,1’lik bir artış bekliyor.

Revize edilen görünüm, piyasanın beklentilerini daha muhafazakar tahminlerle uyumlu hale getirdiğini ve sonuç olarak nCino’nun değerlemesinin artık daha makul göründüğünü gösteriyor. Bir şirketin değerlemesini ölçmek için kullanılan bir metrik olan şirketin işletme değerinin FAVÖK’e oranı, bir önceki not indirimi sırasında sekiz kat iken, yaklaşık üç kata düşmüştür.

Morgan Stanley’nin analizinde, bankalar ve kredi birlikleri yıldan yıla yüksek tek haneli büyüme ile istikrarlı teknoloji yatırımlarını sürdürürken, talebin düşük bir noktaya ulaştığını ve gelir artışının 2026 mali yılında toparlanacağını gösterme sorumluluğunun nCino’ya ait olduğu belirtildi.

Firma yeni 27$’lık fiyat hedefinde hala potansiyel bir düşüş öngörse de, nCino’nun hisseleri için risk-ödül dengesinin artık Morgan Stanley’nin portföyünde Equalweight derecesine sahip diğer hisselerle daha uyumlu olduğu düşünülüyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu