Ekonomi

JPMorgan Yatırımcı Etkinliğinin Ardından General Electric’in Notunu Overweight’e Yükseltti

JPMorgan analistleri General Electric (GE) hisselerini Nötr’den Overweight’e yükseltti ve hedef fiyatını 166$’dan 180$’a çıkardı.

Aero Yatırımcı Günü sırasında analistler GE’yi Ticari Havacılık ve Uzay sektöründe lider bir şirket olarak kabul ederek, sağlam iş yapısını, endüstri döngüsü içindeki avantajlı konumunu, yetenekli yönetim ekibini ve güçlü mali tablolarını vurguladılar.

JPMorgan analistleri, “Aero Yatırımcı Günü sunumları, artan sayıda kurulu motor ve GE’nin yeni motor ve hizmet gereksinimlerinin birikimi konusunda net bir görünürlük ile birkaç yıllık beklenen büyüme ve kar marjı iyileşmesini vurguladı” dedi.

“Etkinlik aynı zamanda GE’nin nakit tahsis kapasitesini de gözler önüne serdi; buna geçtiğimiz günlerde açıklanan 15 milyar dolarlık hisse geri alım yetkisi de dahil ve hissedarlara dağıtılmak üzere önemli miktarda fon kaldı.”

Aero Yatırımcı Günü’nün ardından, UBS analistleri GE hisseleri için fiyat hedeflerini 138 dolardan 191 dolara yükseltirken, Satın Al notunu tavsiye etmeye devam ettiler.

UBS ekibi, hisse senedinin değerlemesine ilişkin bazı endişelere rağmen şirketin enerji, yenilenebilir enerji ve havacılık sektörlerindeki beklentilerine ilişkin iyimser görünümlerini korudu.

GE’nin büyüyen pazarlarda güçlenen varlığı sayesinde hisse başına kazancını (EPS) artırma potansiyeline odaklanmaya devam ediyorlar.

Chris Snyder liderliğindeki ekip, “GE’nin üç iş segmentinde de beklenen çok yıllı pozitif trend, güçlü operasyonel performans ve 60 milyar doları aşan gelir tabanı ile GE, ABD Sanayi şirketleri arasında olumlu endüstri trendlerinden en fazla fayda sağlayacak şekilde konumlandırılmıştır” sonucuna vardı.

Bu makale AI teknolojisinin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu