Ekonomi

İstanbul’da Kurban Bayramı öncesi otogarlarda son durum

İstanbul’da Kurban Bayramı öncesi otogarlarda son durum

Okulların kapanmasıyla 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda hareketlilik artmaya başladı.

İSTANBUL – Kurban Bayramı öncesi okulların tatil edilmesiyle Esenler’deki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda hareketlilik artmaya başladı. Doluluk durumunu değerlendiren otobüs firması sahibi Kemal Soğancı, “24’ünden sonra daha fazla hareketlilik olacağını düşünüyor ve hedefliyoruz.”

Kurban Bayramı tatili öncesi Esenler’deki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda yoğunluğun önceki yıllara göre düşüşte olduğu görüldü. Otobüs firmasının sahibi Kemal Soğancı doluluk durumunu değerlendirerek Türkiye’deki ortalama bilet fiyatları hakkında bilgi verdi. Okulların yıl sonu tatil olmasıyla birlikte önümüzdeki günlerde bilet satışlarının artması ve otogarlardaki yoğunluğun artması bekleniyor.

“Şu anda bir akışkanlık var, insanlar geziyor”

Otogarlardaki yoğunluk durumunu daha pahalı hale getiren otobüs firmasının sahibi Kemal Soğancı, “2019 yılında sektörümüzde faaliyet maalesef yok. Ama doluluk var. bir akışkanlık,insanlar geziyor.Okul tatili ile tatilin birleşmesi ile yoğunlaşma var.Geçen yıl Bu yıl ile bu yıl arasında bilet fiyatlarında yüzde 10-15 artış var.Baktığımız zaman Ekonomik şartlar, bunlar çok çılgın rakamlar değil” dedi.

“Ortalama bilet fiyatları 350-400 TL.

Ortalama bilet fiyatları hakkında detay veren Soğancı, “İstanbul-Ankara ortasında 250-260 civarındaydı, bu yıl rakamlar 300-320’ler arasında değişiyor. Neredeyse 400, 450, 350’lere düştü. yine 400, 450, 550 seviyelerinde.Bazı lokasyonlara baktığımızda %10 bile olmayanlar var.Bodrum gibi maliyetlerin yüksek olduğu bölgeler %15’e ulaşan yerler arasında.İstanbul – “Bodrum ortası 750-800 TL en yüksek rakamlar. Diğer bölgelere baktığımızda ortalama bilet fiyatları 350-400 TL bandında. 24’ünden sonra daha fazla hareketlilik olacağını düşünüyoruz” dedi.

haber-sehitkamil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu