Haber

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Metin Uca’nın veda törenine katıldı

Kamera: ADEM KARABAYIR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ; Dün, 62 yaşında vefat eden oyuncu, yazar ve televizyon programcısı Metin Uca’nın veda törenine katıldı. Özel, “Kaybettiğimiz haberini aldığımda aklımdan geçen ilk duygu şu oldu: ‘ Ah, güçlü bir ses gitti.” “Çünkü o bizi ayıltan, düşündüren, hissettiren, bize tüm dersleri veren, ilginç bulgularıyla bize yol gösteren özel bir insandı. Bu açıdan kaybımızın büyük olduğunu biliyoruz” dedi.

Kocaeli Dilovası’nda geçirdiği trafik kazası sonucu yoğun bakımda tedavi altına alınan tiyatrocu, yazar ve televizyon programcısı Metin Uca (62), dün hayatını kaybetti. Metin Uca için bugün İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda veda töreni düzenlendi. Uca’nın Türk bayrağına sarılı ve Fenerbahce forması giyen naaşının sahneye çıktığı törende çok sayıda sanatçı Uca’ya dair duygularını anlattı.

Törene; Toplantıya CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

İmamoğlu şunları söyledi:

“Hepimize başsağlığı diliyorum. Burada değerli dostlarımızı görüyoruz ve elbette onu düşünüyoruz. Ben de onu düşünüyorum. Onu kaybettiğimiz haberini aldığımda aklımdan geçen ilk duygu şu oldu: ‘Aman Tanrım’ Tanrım, güçlü bir ses gitti.’ Çünkü o bizi ayıltan, düşündüren, hissettiren, her şeyi öğreten, ilginç bulgularıyla bize yol gösteren özel bir insandı.Bu açıdan kaybımızın büyük olduğunu biliyoruz.

Çok şey yaptı, çok yönlü bir kişilikti. Arkadaşları burada onun hakkında çok nazik bir şekilde konuştular. Sanatçı, tiyatrocu, muhabir, gazeteci… Her yönüyle düşünen bir insandı. Elbette biz onu yakından takip eden ve aynı zamanda söylediklerinden gerçekten öğrenen ve uyanan insanlar konumundaydık. Ben hayranıydım. Allah ona rahmet etsin. Gerçekten çok değerli bir insanı kaybettik. Güçlü sesi bize yakıştı. Farkındalığımıza ve yapmamız gereken bazı atılımlara ışık tutan değerli bir insandı. Bizim görevimiz bu kadar değerli insanları, vatandaşları, aydınları ve hemşehrilerimizi korumaktır; Sesiyle, sözüyle, kalemiyle, ismiyle yaşatmak. Bunu hep birlikte yaşatacağız. Allah ona rahmet etsin. Huzur içinde yatsın. Nurlar içinde yatsın.”

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu