Teknoloji

iPhone’lar Şarjı Bitip Kapansa Bile Saati Göstermeye Devam Edecek

Apple, bu hafta başı iPhone’ların işletim sisteminin yeni sürümü iOS 18’i resmen bizlerle buluşturdu. Sürüm, ana ekranı özelleştirmeden yenilenmiş Fotoğraflar uygulamasına kadar birçok büyük değişiklikle geliyordu. Şimdi ise kullanıcıların çok işine yarayacak bir özellik ortaya çıktı.

Bilindiği üzere telefonunuzun şarjı bittiğinde cihazınız kapanır. Bu durum, özellikle de dışardaysanız ve şarj edecek yer bulamıyorsanız çok can sıkıcı olabiliyor. Yeni özellik de tam olarak burada devreye giriyor.

iPhone’unuz iOS 18’le birlikte pili bittiğinde bile zamanı gösterecek

Reddit / ant_t99

Yeni özellik, ilk olarak geliştirici betasını yükleyen bir Reddit kullanıcısı tarafından fark edildi. Buna göre telefonunuz, şarjınız bitip kapansa bile ekran üzerinden size saatin kaç olduğunu gösterebilecek. Kulağa çok küçük bir değişiklik olarak gelse de çok fazla kullanıcının işine yarayabileceğini söyleyebiliriz.

Zamanı, iPhone’ların üst kısmında bulunan durum çubuğu kısmından görebileceksiniz. Reddit kullanıcısının ekran görüntüsüne baktığımızda sol üstte hâlâ saatin yazdığını görebiliyoruz. Daha önce böyle bir özellik, Apple Watch cihazlarda da karşımıza çıkmıştı.

Apple, iPhone’larda şarj bittikten sonra belli özelliklerin çalışmaya devam etmesini ilk kez yapmıyor. 2021 yılında piyasaya sürülen iOS 15, “Bul” uygulamasının şarj bittikten sonra çalışmasını sağlamıştı. Bu da cihaz kapansa bile konumunu görebilmenizi sağlıyordu.

iOS 18’de başka hangi özellikler var?

Hangi telefonlar iOS 18 alacak?

keciorenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu