Haber

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Memuru Deprem Anını Anlattı

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana binasında acil serviste sağlık memuru olarak görev yapan Metin Yılmaz, 6 Şubat depremi sırasında çektiği görüntüleri Ümraniye Belediyesi’nin düzenlediği deprem programında gösterdi. Programa deprem anında giydiği kıyafetlerle katılan Yılmaz, o anı sesi titreyerek anlattı. Yılmaz, “Umarım bu yüzyılın felaketinden ders alırız. Ne oldu değil, ne olacak deyip tedbir almak lazım. Deprem öldürmez, tedbirsizlik öldürür.”

İlk kez ortaya çıkan videoda, sarsıntının şiddeti nedeniyle bir hemşirenin ayakta zor durduğu ve ‘hastalar’ diye bağırdığı görüldü.

DEPREM ANINI KAMERAYA KAYDETMEK İSTEDİM

O gün giydiği kıyafetlerle bugün programa katıldığını söyleyen Yılmaz, aynı acıları bir daha yaşamamayı diledi. Deprem anını anlatan Yılmaz, “O gece hastanenin acil servisinde görevdeydim. İnsanları iyileştirmek için görevdeydik. Kızım arkadaşının yanında üniversite sınavına hazırlanıyordu. Eşim ve eşim Diğer kızım evdeydi. Deprem anını kameraya kaydetmek istedim. Bu görüntüyü ilk kez hastanenin acil servisinde izleyeceksiniz. Deprem beni yakaladı. “Dışarı çekerken duvara fırlattı. Hemşire arkadaşım ‘hastalar’ diye bağırıyordu” dedi.

DEPREM GECESİ ÜZERİNDEKİ KIYAFETLERLE PROGRAMA GELDİ

Anlatırken sesi titreyen Yılmaz, “Depremin ardından hastaları hastaneden çıkardık. Depremin üzerinden henüz 15 dakika geçmişti, cesetler gelmeye başladı. Hiçbirimiz depremin bu kadar büyük olduğunu bilmiyorduk. “Sadece bizim binada olur sanıyorduk. O tişörtü o gece üzerimde vardı. Ondan sonra hiç giymedim. Bugün giydim. Benim için çok değerli. Eşimin bu görüntüyü izlemesine bile izin vermedim. Umarım bu yüzyılın felaketinden ders alabiliriz. Olanı değil, olacak olanı söyleyip önlem almalıyız. Beyin sarsıntısı öldürmez, tedbirsizlik öldürür” dedi.

Metin Yılmaz’ın üniversiteye hazırlanan kızının tıp fakültesine kabul edildiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu