Haber

Geleceğin sporcuları bu okuldan yetişiyor

DENİZLİ (İGFA) – Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 22 farklı branşta ücretsiz spor kursları verdiği Yaz Spor Okullarına katılan minik sporcularla bir araya geldi. Programa, Lider Osman Zolan’ın yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Süleyman Akbulut katıldı. Büyükşehir Belediyesi İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde düzenlenen toplantıda Lider Osman Zolan, ilk olarak yüzme dersi alan miniklerle buluştu. Çocukların büyük ilgi gösterdiği Lider Osman Zolan, çocuklarla tek tek ilgilendi ve bir süre çocukların antrenmanlarını izledi.

Çocuklarla masa tenisi oynadık

Önder Zolan daha sonra Tekvando, Jimnastik, Judo ve Masa Tenisi eğitimi alan çocuklarla bir araya geldi. Çocukların hünerlerini sergilediği ziyarette Lider Osman Zolan, çocuklarla kısa süre masa tenisi oynadı ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Tesisteki Fitness Merkezi’ni de ziyaret eden Lider Zolan, burada spor yapan vatandaşlara kolaylıklar diledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okullarında görev yapan antrenörlerle de istişarelerde bulunan Zolan, antrenörlerden dersler hakkında bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sporun yanında olduklarını söyleyen Lider Osman Zolan, “Büyükşehir Belediyesi olarak öğretmenlerimizin gözetiminde çocuklarımıza 22 farklı branşta spor yaptırıyoruz. 5 yaşından itibaren her yaşa dilediği branşta spor yapma imkanı sunuyoruz. Çocuklarımıza yasaklar yerine alternatifler sunmalıyız. Zaman geçirebilecekleri, kendilerini bulabilecekleri ortamlar yaratmamız gerekiyor. Yarının sporcuları bu tesislerde, kurslarımızda yetişiyor” dedi.

“Çocuklarımız çok mutlu”

“Çocuklar ve gençler geleceğimizdir” diyen Önder Zolan, “Gençlerimizi spor yaparak zihinsel ve fiziksel olarak geleceğe hazırlıyoruz. Sanal ortamdan uzaklaşmamız lazım. Spor yapabiliyorsak gerçek arkadaşlarla tanışın, Sanal olanları değil, bunu bir başarı olarak görüyoruz.” Önder Zolan, şöyle konuştu: “Çocuklarımız çok mutlu. İnşallah hep birlikte coşkuyla, heyecanla, güzelliklerle halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Onların gözlerindeki ışıltıyı göreceğiz.” Hayatı anlamlı kılan, insandan keyif alabilmek, onu gerçek bir noktaya taşıyabilmek, sağlıklı yaşam standartlarına ulaşabilmek ve kötü alışkanlıklardan kurtulabilmektir. Umarım bunu hep birlikte başaracağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu