Haber

Eski eşini ve arkadaşını öldüren polis: Profesyonelliğimi son ana kadar korudum

Eski eşi Yasemin Ağır (45) ve Yahya Aydın’ı (48) otomobilden indirerek vurarak öldüren polis memuru Bilal Ağır (50), yoldan geçmekte olan Şeyma Ünlü’yü (17) yaraladı. BURSA, duruşmada. tanık ifadelerine karşı savundu. 32 yaşındaki polis memuru Ağır, “Eski eşimi ve arkadaşını öldürmemek için profesyonelliğimi son ana kadar sürdürdüm. Kontrolden çıkmamak için çok uğraştım.”

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Bilal Ağır, geçen yıl 12 Şubat’ta eski eşi Yasemin Ağır ve Yahya Aydın’ın Akademi Caddesi’nde içinde bulunduğu otomobilin önünü kesti. Bilal Ağır, Yahya Aydın’ı araçtan indirdiği eşiyle birlikte tabancayla ateş ederek öldürdü. Sırtından vurulan Yasemin Ağır ile bacağından, karnından ve başından vurulan Yahya Aydın kanlar içinde yere yığıldı. Ağır’ın açtığı ateş sonucu yerden seken kurşunlardan biri, oradan geçmekte olan Şeyma Ünlü’ye isabet etti. Hastaneye kaldırılan Yasemin Ağır ve Yahya Aydın kurtarılamadı. Gözaltına alınan Bilal Ağır tutuklandı.

Bursa 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten adam öldürme’ ve ‘kasten öldürme’ suçlarından 2 ağırlaştırılmış müebbet, ‘kasten yaralama olasılığı’ndan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Bilal Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Duruşma devam etti. Duruşmaya Bilal Ağır, merhum Yasemin Ağır’ın yakınları, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı temsilcileri, tarafların avukatları ve Bursa Barosu Kadın Hakları Kurulu katıldı. Duruşmada tanık olarak dinlenen Yasemin Ağır’ın halası Firdevs Ulutaş, sanığın olay günü kendisini telefonla arayarak yeğenini vurduğunu söylediğini ifade etti. Eski eşini ve arkadaşını öldürmemek adına profesyonelliğini son ana kadar sürdürdüğünü söyledi. Bilal Ağır, merhum Yahya Aydın’ın üzerinde silah olduğunu düşündüğünü belirterek, “Eski eşimi ve arkadaşını öldürmemek için profesyonelliğimi son ana kadar sürdürdüm. yaralandığını, mermi isabeti nedeniyle hasar gördüğü belirtilen ambulansın kaybına kendisinin neden olmadığını ancak yine de zararı karşılayabileceğini düşündüğünü söyledi.

Sanıkların tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, belgedeki eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı Haziran ayına erteledi.

haber-zeytinburnu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu