Haber

DÜZCE’DE DEPREMİN ARDINDAN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR

Düzce’de yaşanan depremin ardından Düzce Belediyesi’nin kente su verdiği ana regülatörde meydana gelen arıza nedeniyle kente su verilemeyeceği bildirildi. Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada ‘Depremin akabinde Beyköy ana su alma regülatöründe meydana gelen arızadan ötürü kent genelinde su kesintisi yaşanacaktır. Takımlarımız arızayı gidermek için aralıksız çalışmaktadır denildi.

VERGİLER 1 AY ERTELENDİ

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Düzce’de meydana gelen sarsıntının akabinde vergi mükelleflerinin Kasım ayı sonuna kadar vermeleri gereken beyanname ve vergilerin ödeme müddetleri 1 ay ertelendi. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi;

‘Bakanlığımız zelzele sonrası mükelefflerin muhtemel mağduriyetlerinin önüne geçmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda Düzce vilayetinde faaliyet gösteren mükelleflerin Kasım ayı sonuna kadar vermeleri gereken beyanname ve bildirimlerin verilme müddetleri ile bu beyannameler üzerine tahakkuk edecek vergilerin ödeme mühletleri bir ay ertelenmiştir” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu