Haber

Çıtlakkale Bilgi Evi açıldı

GİRESUN (İGFA) – 470 metrekarelik bir alanda hizmet verecek olan Bilgi Evi’nin faaliyet programında ise; 6 derslik, 1 kütüphane, 1 bilgisayar sınıfı (9 bilgisayar), 1 sinema salonu, 300 m2 yeşil alan, 20 atölye, seramik, ebru, keçe, kağıt sanatları, akıl ve zeka oyunları, satranç, robotik kodlama, bilişim, halk oyunları, drama, sokak oyunları, taş boyama, temel fotoğraf, eva tasarım, gitar, keman, kemençe, piyano, bağlama, ritim, geziler-turnuvalar aktiflikleri yer alıyor.

Bilgi Evi’nin açılışında konuşan Giresun Belediye Lideri Aytekin Şenlikoğlu, Aksu Bilgi Evi’nin akabinde bir bilgi konutunu daha hayata geçirmenin memnunluğunu yaşadıklarını ve kentimizde bu sayıyı daha da artıracaklarını söyledi.

Bilgi Meskenlerinin gençlerin kültürel, sanatta ve bilimde kendilerini geliştirebilecekleri bir hayat alanı olduğunun altını çizen Lider Şenlikoğlu, “Hem içeriğiyle hem mimarisiyle bizleri hakikaten heyecanlandıran, gururlandıran bir çalışma Bilgi Evi. Amacımız çocuklarımızın kendilerini, yeteneklerini keşfedebilecekleri hayal kurabilecekleri ve bu hayaller üzerine çalışabilecekleri ortamlar inşa etmekti. Çok şükür Aksu Bilgi Evimizin ardından, Çıtlakkale Bilgi Evimizin de açılışını gerçekleştiriyoruz” dedi.

Başkan Şenlikoğlu şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, devletimizin okul öncesi eğitime yönelik yatırımlarla 5 yaş okullaşma oranı yüzde 11’den yüzde 97’ye çıktı. Devletimiz yeni periyotta bütçedeki aslan hissesini eğitime ayırdı. Bu bağlamda, çocuklarımız ve gençlerimiz için toplumsal alanlar oluşturuyoruz. Çıtlakkale Bilgi Konutumuzun de çok değerli hizmetler vereceğine inanıyorum. Aileler çocuklarını buraya inançla gönderebilecekler. Buraya gelen her öğrencimizi, kendi çocuğumuz üzere görüp ona nazaran eğitip donatacak ve onlara sahip çıkacağız. Gelenek ve göreneklerimizi de öğreteceğiz. Bu proje üzere çocuklarımız için daha birçok proje yapmayı planlıyoruz. Çocuklar, sizler için burası evinizden sonra ikinci yuvanız olacaktır. Buradaki ablalarınız ağabeyleriniz ile birlikte vakit geçirerek yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Kütüphanemizden kitapları karıştırmaya ihmal etmeyin. Her kitap yeni bir dünyaya kapı açıyor bunu unutmayın. Ben de sizlerle burada orta ara buluşacağım. Ailelerinize selamlarımızı iletin. İnşallah kısa bir müddet sonra da Kumyalı Bilgi Konutumuzun açılışını da yapacağız. Burada emeği olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, başarılı bir yıl diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu