Ekonomi

BP, Petrol Ofisi’ne satıldı

Türkiye’de yüzlerce akaryakıt istasyonu bulunan BP, Petrol Ofisi Kümelenmesi tarafından satın alınacak. Satış süreçlerinin 2024 yılına kadar biteceği düşünülüyor.

Konuya ilişkin Petrol Ofisi’nden açıklama geldi. Söz konusu açıklamada, Türkiye pazarındaki BP Petrolleri AŞ ve BP Türkiye Rafineri Limited şirketlerini kapsayan ve kapatılması düzenleyici otoritenin onayına tabi olan sürecin fiyatı belirtilmedi.

Açıklamanın devamında Petrol Ofisi’nin ana hissedarı Vitol Yönetim Kurulu Üyesi Chris Bake’in sözlerine yer verildi. Satışa ilişkin Bake, “Türk enerji sektörünün milli gururu Petrol Ofisi Grubu’nun daha da güçlenmesine olanak sağlayacak bu adımı atmaktan son derece mutluyuz. Genç kadrosuyla Türkiye’nin geleceğine güvenimiz tam” dedi. ve dinamik nüfus ve büyüme potansiyeli.”

‘YENİ GRUP ARKADAŞLARIMIZI SABIRLA BEKLİYORUZ’

Petrol Ofisi Küme İcra Kurulu Başkanı (CEO) Mehmet Abbasoğlu, “Piyasadaki gücümüzü daha da güçlendirecek bu heyecanlı toplantıyı ve aramıza yeni ekip arkadaşlarımızı katmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

celtikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu