Haber

Beyşehir’de düzenlenen hayır pazarının geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı.

Beyşehir ilçesinde düzenlenen hayır pazarının geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın dönem sonu sosyal etkinlikleri kapsamında Beyşehir Alaaddin Keykubat Anaokulu’nda hayır pazarı düzenlendi.

Anaokulu öğrencileri ve öğretmenlerinin düzenlediği pazarda hazırlanan gıda ürünlerinin satışından elde edilen gelir, Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı.

Okul Müdürü Gökhan Ulaş, düzenledikleri etkinlikten dolayı hem öğrencileriyle hem de öğretmenleriyle bir kez daha gurur duyduğunu söyledi.

Ulaş, emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür ederek, öğrencilere iyi tatiller diledi.

Beyşehir’de gıda üreten ve satan işyerleri denetlendi

Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, gıda üretimi ve satışı yapan işyerleri ve işletmelerde denetimlerde bulundu.

Denetimlerde işletmelerin hijyen koşulları, iş ve ekipmanların saklama koşulları, çalışanların kişisel hijyeni, satış ve sunumda kullanılan araç ve ekipmanların uygunluğu denetlendi.

Tüketici sağlığının korunması ve gıda zincirinin her kademesinde güvenilir gıda tedariğinin sağlanması amacıyla kontrollerin aralıksız devam edeceği belirtildi.

Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesinden ihtiyaç sahiplerine destek

Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi ekipleri ihtiyaç sahiplerine alışveriş kartı desteği sağlayacak.

Bu kapsamda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere düzenlenen alışveriş kartları, Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi yetkilileri tarafından Beyşehir İlçe Müftülüğü’ne teslim edildi.

Beyşehir İlçe Müftüsü Veysel Kükrek, yardım edenlere teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu