Haber

Başkan Altay: “Konya’yı En İyi Şekilde Temsil Ettik, Temsil Etmeye Devam Edeceğiz”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İzmir Konyalılar Federasyonu tarafından düzenlenen İzmir Konyalılar Buluşması’na katıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu ve Konya’dan dernek yöneticilerinin katıldığı programda konuşan Önder Altay, “Ata yurduna hizmet etmeye çalışıyoruz. kimin soyu senin rahmin.

Konya’da güzel şeyler oluyor. Umarım bundan sonra da sizlerin desteğiyle olmaya devam eder. Arkamızda olduğunuz sürece başaramayacağımız hiçbir şey yok. Konya’yı en iyi şekilde temsil ettik, etmeye de devam edeceğiz.” AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Dünyanın neresinde olursa olsun Konyalılar bulunduğu yere ayrı bir güzellik katıyor” dedi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Konya’nın her zamanki duruşu, Konyalı hemşehrilerimizin her zamanki teveccühü bu yürüyüşte siyasi hayatımızdaki en nadide örneklerden biridir. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleriyle 5. İslami Dayanışma Oyunlarını Konya’da düzenledik. Bu süreçte Konya’ya değerli eserler kazandırdık. Tüm Konya’ya bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

İzmir Konya Halk Federasyonu tarafından üçüncüsü düzenlenen İzmir Konya Halk Buluşması büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Etkinlikte bir konuşma yapan İzmir Konyalılar Federasyonu Başkanı Yusuf Devebacak, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a Hatay’daki başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

“İZMİR’DE KONYALILAR ÇOK GÜÇLÜ”
İzmir’de Konyalılarla iç içe olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Konya halkının İzmir’de ne kadar güçlü olduğu konusunda dernek başkanlarımızla sürekli istişarelerde bulunuyorduk. Sana iyi şanslar. Dernek Başkanımız Yusuf Devebacak’a hem bugünkü organizasyonun başarısından hem de buradaki birlik ve beraberliğe katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”

“ATA OCAĞI KONYA’NIZA HİZMET VERMEYE ÇALIŞIYORUZ”
Başkan Altay, “Konyalılar İzmir’de yaşıyor ama Konya’yı yakından takip ediyorlar. Hem sosyal medyamıza olan ilginiz hem de Konya’nın yerel televizyon kanallarına olan ilginiz bunun en açık ifadesidir. Özellikle Yeni Büyükşehir Yasası’ndan sonra sizin rahminiz olan ata yurduna ilimiz genelinde hizmet etmeye çalışıyoruz. Konya’da güzel şeyler oluyor. Bundan sonra da sizlerin desteğiyle olmaya devam edeceğini umuyorum.”

“Sizler arkamızda olduğunuz sürece başaramayacağımız hiçbir şey yok”
Türkiye’nin 6 Şubat sabahı büyük bir deprem felaketiyle uyandığını hatırlatan Önder Altay, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Konya, Hatay’da büyük emek ve emek gösterdi. Bugün Hatay’da kime giderseniz gidin ya da Hataylı biriyle tanışın Konya’nın başarısını anlatıyor. Ancak şunun altını çizmek isterim: Bu başarı sadece Konya Büyükşehir Belediyesi’nin değil, Konyalı herkesin başarısıdır. Bunda Konya’da yaşamayan ama gönül Konya’yla olan, yüreği Konya’yla olan siz değerli hemşehrilerimizin desteği ve katkısı çok yüksek. Bu fırsatı hepinize farklı şekilde teşekkür etmek için kullanıyorum. Sizler arkamızda olduğunuz sürece başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Konya’yı en iyi şekilde temsil ettik, etmeye de devam edeceğiz.”

“KONYAS, DEVLETİNE VE MİLLETİNE BAĞIMLILIĞI NEDENİYLE HER ZAMAN ÖĞRETİYİ HAK ETMİŞTİR”
MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, “Konya Anadolu Selçuklularının başkentiydi. Bu toprakları Haçlılara teslim eden Kılıçarslan’ın toprakları ise Konya’dır. Konya nasıl o gün haçlılara direndiyse bugün de direniyor. Konya halkı, devletine ve milletine olan bağlılığıyla her zaman takdiri hak etmiştir.

“KONYA YERİNE GÜZELLİK KATABİLİR”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili ve 28 Dönem Milletvekili Adayı Hamza Dağ, “Konya Büyükşehir Belediye Başkanımıza hem Konya’da hem de Hatay’da verdiği büyük emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Konyalılar dünyanın neresinde olursa olsun bulundukları yere ayrı bir güzellik katarlar.

BAKAN KASAPOĞLU: “BEN ONURSUZ BİR KONYA’YIM”
Programa katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, kendisinin fahri Konya vatandaşı olduğunu belirterek, Konya Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile Konyalı belgesine layık görüldüğünü hatırlattı. Bakan Kasapoğlu, “Konya’nın her zamanki duruşu, Konyalı hemşehrilerimizin her zamanki teveccühü bu yürüyüşümüzde siyasi hayatımızdaki en nadide örneklerden biridir. Tabii ki gençler her zaman yol arkadaşımız oldu ve 21 yıllık süreçte Türkiye’nin her yerinde gençlere ve sporculara çok ama çok ciddi hizmetler verdik.”

Son olarak Bakan Kasapoğlu, “5’inci İslami Dayanışma Oyunlarını Konya Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleriyle Konya’da düzenledik. Bu süreçte Konya’ya değerli eserler kazandırdık. Hoşgörü ve kardeşlik yurdu Mevlana’nın şehri Konya’mız her zamanki misafirperverliği ile dünyanın dört bir yanından gelen sporcuları ve yabancı heyetleri en güzel şekilde ağırlamıştır. Tüm Konya’ya bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya Mehmet Ali Çelebi, AK Parti İzmir Milletvekili Adayları Eyüp Kadri İnan ve Muhammed Doğan, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Mustafa Hakan Özer, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, dernek başkanları ve İzmir’de yaşayan Konyalılar katıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

meram-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu