Haber

Aykut Kocaman’dan Fenerbahçe açıklaması

Fenerbahçe’de Türkiye Kupası’nın kazanılmasının ardından Portekiz Teknik Direktörü Jorge Jesus görevinden ayrıldı. Bu ayrılığın ardından birçok teknik adam gündeme geldi.

Bu isimlerin ortasında daha önce 2010-2013 ve 2017-2018 yılları arasında Fenerbahçe’de görev yapan Aykut Kocaman yer aldı.

Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Aykut Kocaman, Sports Digitale YouTube kanalına özel bir röportaj verdi.

“Bu denklemde hiç bulunmadım”

Tecrübeli teknik direktör, Fenerbahçe ile ilgili şunları söyledi:

Sohbetlerimiz böyle bir zamanda, teknik direktör ararken, Fenerbahçe hocasının gideceğini söylediği gün geldi. Ben hiçbir zaman bu denklemin içinde olmadım ve olmayacağım. ona söylüyorum

“Ali Bey’in bu sözlerinin artık samimi olduğunu düşünmüyorum”

Aykut Kocaman, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç daha önce şunları söylemişti: “Göreve geldiğimizde Aykut Hoca ve ekibiyle devam edecektik. Büyük bir hata yaptık.”Sözlerinin hatırlatılması üzerine şu açıklamayı yaptı:

Ali Bey’in bu sözlerinin artık samimi olduğunu düşünmüyorum. Öyle olsa böyle bir kriz ortamında Uruguay’dan Arjantin’e Türkiye Ligi’nin her ismi 5 yıldır anılır oldu. Tek bir kişiden bahsedilmedi; Aykut Kocaman. Bu bir hata olarak görülüyorsa, bir kusur olarak düzeltilmesi gerekirdi. Yine, ben gerçekten bu denklemde değilim. Söylediğim kelimelerin bir anlamı var, oturup gidecekleri yerleri var. Ya da arkası var. Tüm kusurlarıma rağmen dikkatliydim. Ancak bu cümlenin doğru olabilmesi için hızlı bir şekilde sağlanması gerekir. Yüzlerce isim geçse de Aykut Kocaman’ın adı geçmiyorsa… Ama yüzlerce isim aranıyorsa ve bu da bir hataysa, ben sadece samimiyeti sorguluyorum. Eğer öyleyse, bir hata düzeltmesi olmalı. Ben de bunun gerçek olduğunu düşünmüyorum.

menderes-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu