Haber

Almanya Cumhurbaşkanı’ndan Ramazan Bayramı mesajı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Mesajınızda Ramazan Bayramı için “Ülkemizin en büyük dini bayramlarından biri”Steinmeier kelimesini kullanarak Almanya’daki Müslümanların bayramını kutladı.

Müslüman ailelerin, dostların ve komşuların bu hafta sonu Ramazan Bayramı’nı kutlamak için bir araya geleceğini belirten Steinmeier, şöyle konuştu: “Dünya nimetlerinden vazgeçip içe döndükleri günlerden, akrabalarla geçirdikleri keyifli ramazan gecelerinden sonra, birlikteliği ve yaşama sevincini kutlarlar.”söz konusu.

Bu yıl birçok Müslüman topluluğun iftar davetleri düzenlemesinden memnun olduğunu kaydeden Steinmeier, inanmayan veya farklı inançlara sahip birçok kişinin bu fırsatı Ramazan’ı öğrenmek ve Müslümanlarla diyalog kurmak için kullanmasını dilediğini belirtti. Almanya Cumhurbaşkanı “Çeşitlilik içeren toplumumuzda birbirimize karşı ne kadar ilgili, açık ve saygılı olursak, farklılıkların bir arada yaşaması o kadar başarılı olacaktır”söz konusu.

Almanya Cumhurbaşkanı mesajında, Türkiye ve Suriye’de büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından Müslümanların bağışta bulunma istekliliğini takdir ettiğine dikkat çekti. “Vermenin ve paylaşmanın bayramı, insanlığın bayramıdır”ön plana çıkardı.

“Bizi insan yapan ve birbirimize bağlayan şey şefkat, anlayış ve iyilikseverliktir. Umut ve güveni yaratan da bu yaşayan insanlıktır.”dedi Steinmeier, “Savaş, kriz ve felaket zamanlarında tünelin ucundaki ışık”buna söz verdi.

silivri-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu