Haber

AK Partili Vekil de Adalet Mağduru: ‘Diplomamı Yakasım Geliyor’

AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek’in emekli savcı olan eşi Faruk Sarıoğlu, uyuşturucu davasında rüşvete aracılık ettiği suçlamasıyla 2.5 yıl mahpus cezası aldı. Vekil Zeybek, kararı büyük reaksiyon gösterdi.

Karara reaksiyon gösterdi

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine nazaran; milletvekili Emine Zeybek, 30 yıl avukatlık yaptığını hatırlatarak, “Boşuna 30 yıl bu mesleği yapmışım. Diplomamı yakasım geliyor. Art niyet arıyorum, burada bir adaletsizlik olduğu açık” dedi.

‘Kararı verecek olan Cumhurbaşkanımız’

Bu karardan sonra siyaseten bir yol ayrımına mı geldiniz” sorusunu yanıtlayan Zeybek, “Bu kararı verecek olan Sayın Cumhurbaşkanımız” karşılığını verdi. 

Biz bu mahkeme kararı doğru bulmuyoruz, sonuna kadar gideceğiz” diyen Zeybek kelamlarını şöyle sürdürdü: 

“Gerekçeli karar açıklandıktan sonra Ceza Genel Kurulu’na itiraz edilecek. Bize göre hiçbir delil, belge, kayıt yok. Ortada bir rüşvet yok, para yok. Sadece karşı tarafın (savcı) ‘Bana teklif etti’ diye beyanı var. Bu beyanı ispatlayacak hiçbir kanıt yok. Eşim de savcılık yaptı, o tarihte de savcı. ‘Ben bu türlü bir şey söylemedim’ diyor. Hukukta genel kaide var; iddia sahibi iddiasını ispatlaması lazım. Allah kimsenin başına vermesin. Mal varlıklarımızı da araştırsınlar. Rüşvet varsa malının mülkünün olması lazım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu