Haber

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Erdoğan küresel güçlere boyun eğdi” sözlerine tepki göstererek, “Kılıçdaroğlu, hayatı boyunca Türkiye Cumhuriyeti’nin hak ve çıkarlarını korumaya yönelik hiçbir uluslararası müzakereye liderlik etmedi.”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerine “Erdoğan küresel güçlere boyun eğdi” diyerek tepki gösterdi. Sözcü Çelik, “Kemal Kılıçdaroğlu yine cehalet dolu cümlelerle Cumhurbaşkanımıza saldırdı. Her zaman olduğu gibi kendisine verilen metni yayınlayarak G20 Tepesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Anlamadığı konulardaki açıklamalarına bir yenisini ekledi. Kılıçdaroğlu her şeyden önce hayatını Türkiye Cumhuriyeti’nin hak ve menfaatlerini korumak için geçirmiştir.” Şu ana kadar herhangi bir uluslararası müzakereye liderlik etmedi. Bu noktada G20 zirvesine ve uluslararası gelişmelere ilişkin açıklamaları, dış politikanın en temel gelişmelerinden habersiz olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımıza hitaben, ‘Erdoğan küresel güçlerin önünde eğildi.’ dedi. Cumhurbaşkanımız küresel sistemde “Güçlü ve kararlı çizgisi Kılıçdaroğlu’nun hiçbir zaman anlayamayacağı düzeydedir. Küresel sistemin tüm aktörleri, Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı ve vizyoner bir dış politika çizgisi izlediğini çok iyi bildiği için dostlarımız şunu açıkça ifade ediyorlar: Bu duruşa saygı duyuyorlar” dedi.

“Kılıçdaroğlu’nun G20’yi değerlendirebilmesi için önünde uzun bir yol var” diyen Çelik, şunları ekledi:

“Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’siz masa kurulduğunu söylemesi, masa söz konusu olduğunda sadece 7’li masadan anlayan biri için büyük bir iddiadır. Cumhurbaşkanımız ‘onsuz masa kurulmaz’ diyerek bunu bir kez daha kanıtladı. Küresel ve bölgesel olaylarda Türkiye’nin seçim kampanyası boyunca terör örgütlerine bel bağladı. Sessiz kalıp propagandasına boyun eğen, hatta sınır ötesi geçiş iznine hayır diyen Kılıçdaroğlu’nun milli dış politikadan bahsetmesi saçma. Sayın Cumhurbaşkanımızın izlediği politikadır. Sayın Kılıçdaroğlu’nun öncelikle terörle mücadeleden mavi vatana, Karabağ’dan Suriye’ye, Libya’ya kadar birçok konuyu incelemesi gerekiyor. “Sınavı geçmesi gerekiyor. Kılıçdaroğlu’nun G20’yi değerlendirebilmesi için önünde uzun bir yol var.” – ANKARA

mudanyahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu